Občina je že oddala vso potrebno dokumentacijo in izpolnila ključne razpisne pogoje, ki so potrebni za sodelovanje v projektu.
Predsednik Zveze, Peter Bršek, skupaj s člani projektnega sveta pobude »Občina po meri invalidov«, je izpostavil prizadevnost Občine pri prizadevanjih za pridobitev certifikata ter hkrati opozoril na ključna področja, na katera bo morala Občina v nadaljnjem procesu posebno paziti.
Certifikat »Občina po meri invalidov« je doslej prejelo že 43 slovenskih občin, letos pa se med štiri nove kandidatke za pridobitev tega naziva uvršča tudi šoštanjska občina. Z današnjim podpisom dogovora pa se projektno sodelovanje šele začenja.
Predstavniki zveze so poudarili pomen postopnega uresničevanja ciljev z manjšimi, a premišljenimi koraki ter opozorili, da je treba posebno pozornost nameniti tudi staršem invalidov in tistim, ki so se po težkih boleznih znašli v invalidnosti.
Izrekli so pohvalo sestavi sveta invalidov, saj vključuje vse ključne deležnike, hkrati pa izpostavili, da je za uspešno izvajanje akcijskega načrta nujno sodelovanje vseh invalidskih in drugih organizacij, ki v lokalnem okolju delujejo na področju invalidskega varstva. Med ključnimi izzivi so izpostavili pomanjkljivo razumevanje težav, s katerimi se invalidi soočajo pri vključevanju v vsakdanje družbeno življenje.
Župan Boris Goličnik je tudi tokrat poudaril, da si Občina ne prizadeva zgolj za formalno pridobitev listine, temveč želi z izvedbo konkretnih ukrepov dejansko postati okolje, prijazno invalidom.
Ob tej priložnosti se je zahvalil Dragu Kolarju, predsedniku MDI Šaleške doline, za pobudo in aktivno sodelovanje pri projektu, posebej pa izpostavil tudi podžupanjo Uršo Kurnik, ki usklajuje vse aktivnosti. Če bo Občina tudi v prihodnje uspešno izpolnjevala zastavljene naloge, lahko listino pričakuje do konca letošnjega leta.





Vir: Občina Šoštanj